Imieniny: Witosławy, Witosława, Lucji, Kazimierza
Start
środa, 4 marca 2015 r.
logo i dzwonki
ściągi
dla dziewczyn
dolinka
korepetycje
awans nauczyciela
świat nauki
napisz do nas napisz do nas

NOWOŚCI
Twój znak zodiaku,
dowiedz się
jaka jesteś
Horoskop na 2 - 8 marca

Szkoła
Jowisz wspiera cię swoją energią, jednak bądź przygotowana na lekcje pokory, może to być np. poważna rozmowa z wychowawcą. Pod koniec tygodnia twoje życie nabierze kolorów, będziesz mieć więcej wiary w siebie, pojawią się sprzyjające sytuacje, obierzesz właściwy życiowy kierunek, odróżnisz iluzje od faktów. Pilnuj obrabiania lekcji, zwłaszcza- matematyki.
Uczucia
Do twojego serca zawita wiosna, będziesz otwarta na propozycje towarzyskie, których w tym tygodniu nie zabraknie. W twoim związku może być teraz pełno miłosnych niespodzianek, bądź na nie przygotowana. Jeśli jesteś samotnym Lwem, to jest to doskonały tydzień na zawarcie nowych znajomości, które mogą przerodzić się w gorące, namiętne uczucie.
Zdrowie i uroda
Ten tydzień nie sprzyja twojemu zdrowiu, więc dbaj szczególnie o to by się nie przeziębić. Unikaj przeciągów.
Dom
Możesz poznać teraz nowych ludzi, którzy staną się wkrótce przyjaciółmi Twojej rodziny. Jeśli planujecie z rodziną wspólny wyjazd, to jest teraz na to bardzo dobry moment.
Szczęśliwe liczby: 6,25
Przyjazny znak w tym tygodniu: Byk

Lew
Astrologia od początku - fragmenty książki PDF Drukuj Email
29.12.2008.
 
"Astrologia od początku"
(Jarosław Gronert - fragmenty książki)

Życie ludzkie jest kosmiczną symfonią, a astrologia jej zapisem nutowym

Horoskop jest przedstawioną w postaci kołowego diagramu mapą pozycji Słońca, Księżyca oraz planet postrzeganych na tle znaków zodiaku i ulokowanych w obszarach zwanych domami. Wszystkie jego elementy tworzą "astrologiczny alfabet". Specyficzny język symboli użyty w trakcie rysowania (lub współcześnie drukowania) diagramu dla niewtajemniczonych wydaje się zupełnie niezrozumiały i niedostępny. Podobnie jak zapis na pięciolinii jest niemożliwy do odczytania dla nieznających nut, a wzory chemiczne są niepokojącą magią dla ludzi niewykształconych.

Poszczególne elementy ludzkiej "kosmicznej mapy energetycznej" mają swoje ściśle określone znaczenie. Są to cztery grupy liter "kosmicznego alfabetu": Planety, Aspekty, Znaki zodiaku i Domy horoskopu. Wszystkie są ważne i nie powinno się żadnej z nich pominąć. Nie może być trafnej, pełnej interpretacji w przypadku niekompletnego zestawu astrologicznych symboli. Każdy element horoskopu stanowi pewną porcję energii posiadającej określoną (...)
Czytaj całość
 
Horoskop a wróżby Andrzejkowe PDF Drukuj Email
27.11.2008.
Wróżby to stary jak ludzkość sposób na poznanie niepewnej przyszłości. Wierzono, że są dni, kiedy duchy przodków wracają na ziemię i odsłaniają przed nami odrobinę nieznanego. Wróżbom miłosnym sprzyjał początek adwentu. Panny wróżyły zamążpójście w wigilię świętego Andrzeja (tj.29 listopada) a kawalerowie w przeddzień świętej Katarzyny.

Wróżby Andrzejkowe  przetrwały aż do dziś i do dziś cieszą się niesłabnącą popularnością, mimo iż przez stulecia Kościół potępiał je jako zabobony.

W Andrzejki próbujemy trochę dla zabawy, a trochę na serio uchylić rąbka zasłony spowijającej przyszłość.

Zachęcam do spotkania w ten magiczny wieczór w większym gronie przyjaciół bo i zabawa będzie znacznie bardziej interesująca, kiedy jednak będziesz musiała spędzić ten wieczór samotnie nie załamuj się

istnieje bowiem wiele wróżb do których nie potrzebujesz towarzystwa. Możesz np. wybrać się na spacer, a wracając (...)
Czytaj całość
 
Historia Astrologii i Horoskopu PDF Drukuj Email
20.11.2008.
 
Astrologia jako nauka znana jest człowiekowi i bliska od zarania dziejów.
 
Pojęcie Astrologia wywodzi się z języka greckiego i oznacza astron - ciało niebieskie oraz logos - mowa, myśl, rozum. Jak źródła podają starsza jest od greckich świątyń oraz piramid egipskich.
 
 Przepowiadanie przyszłych losów ludzkich na podstawie układu gwiazd i planet ma swoją długą historię. Najstarsze zabytki piśmiennictwa zawierające prognozy astrologiczne sporządzane były przez magów i astrologów dla króla Asyrii, Assurbanipalowi (668-626 p.n.e.) Początkowo astrologia służyła głównie przewidywaniu wojen czy też klęsk żywiołowych a horoskopy obliczane były dla władców miast lub państw. Dopiero później pojawiły się horoskopy indywidualne. Najstarszy taki horoskop, na ślad, którego natrafiono pochodzi z roku 409 p.n.e.
 
Za pioniera astrologii horoskopowej (...)
Czytaj całość
 
Horoskop chiński. Historia horoskopu Dalekiego Wschodu. PDF Drukuj Email
07.11.2008.
 
Kalendarz chiński tak opracowano, że składa się on z 12 miesięcy liczących po 29 i pół dnia każdy. Co trzy lata dodawany jest miesiąc przestępny dla wyrównania powstałej luki w stosunku do określonych cykli natury. Stara legenda buddyjska głosi, że Budda nadał ludziom cechy zwierząt i poszczególne lata kalendarzowe noszą ich nazwy. Każdemu ze zwierząt tego gwiazdozbioru przypisano inny żywioł:
 
Oto Symbole Niebieskiego Zwierzyńca:
Szczur - żywioł wody - 1900; 1912; 1924; 1936; 1948; 1960; 1972; 1984; 1996
Bawół - żywioł wody - 1901; 1913; 1925;
Czytaj całość
 
Znaki za kierownicą - czyli HOROSKOPY inaczej PDF Drukuj Email
29.10.2008.
 
O tym kto jest spod jakiego znaku zodiaku możemy przekonać się, obserwując kierowców na skrzyżowaniu dróg.
- Gdy do skrzyżowania podjadą jednocześnie z czterech stron znaki kardynalne, może dojść do stłuczki - uważa astrolog Jarosław Gronert, autor książki "Astrologia od początku...".
Baran, Rak, Waga i Koziorożec są przekonane o nadrzędności swojego celu podróży i słuszności przyjętego stylu jazdy. Beztroski gladiator Baran pędzi na łeb na szyję, ścigając się sam ze sobą. Chętniej wciska gaz niż hamulec. Pełna niepokoju matka karmiąca Rak kieruje się rozbudzonymi emocjami i troską o pozostawionych samym sobie domowników. Przecież pozostawiła swoje gniazdo aż na trzy godziny bez opieki!
Czytaj całość
 
Znaki Zodiaku i ich podziały na części PDF Drukuj Email
29.07.2008.
Wszelkie zodiakalne podziały stosowane w astrologii zgodne są z holistycznym modelem rzeczywistości, gdzie złożony z faz cyklicznego procesu Zodiak, podobnie jak i świat, stanowi hierarchiczną całość, składającą się z całości niższego rzędu. Oznacza to, że każdy fragment „fraktal-holon” danej całości zawiera w sobie pełną informację o tej całości.


Czytaj całość
 
Horoskop a właściwie Horoskopy "O dwóch takich..." PDF Drukuj Email
29.07.2008.
Niniejszy tekst jest Zdecydowanie, zwłaszcza w przypadku razem się wychowujących bliźniąt, celowa jest ocena ich potencjałów w oparciu o kosmogram kontaktowy - wektorowy!

Czytaj całość
 
Astrologia wśród gwiazd: podstawy PDF Drukuj Email
24.07.2008.
Astrologia to przede wszystkim zapis potencjałów, możliwości. Na tej podstawie można prognozować, kiedy określony potencjał zostanie uruchomiony; mapa potencjałów staje się potem zegarem i kalendarzem astrologicznym.

Czytaj całość